logo-header-felarise

دسته بندی

معرفی مجموعه کتاب‌های hey there

مجموعه کتاب‌های زبان انگلیسی hey there برای نوجوانان سنین بین ۱۱ تا ۱۵ سال در چهار سطح طراحی شده است. موضوعات و فعالیت‌های درسی این مجموعه به زندگی واقعی انگلیسی زبانان نزدیک است؛ بنابراین تاثیر خوبی بر آموزش زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان خواهد داشت. سطح کتاب hey there از 1A تا 4B را شامل می‌شود. در این مجموعه نوجوانان زبان‌آموز محتواهایی در زمینه‌های مختلف می‌خوانند و با فرهنگ‌های گوناگون به زبان انگلیسی آشنا می‌شوند. 

این مجموعه بر هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی رایتینگ، ریدینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ پرداخته و تمرکز خوبی بر آموزش گرامر و گسترش دایرهٔ لغات دارد. هر سطح این مجموعه شامل دو کتاب A و B است. هر کتاب شامل ۴ درس بوده و کتاب‌های B ادامهٔ درس‌های کتاب‌های A است؛ پس به طور کلی این مجموعه شامل 8 کتاب آموزشی است.

در این مطلب از فلارایز با کتاب‌های hey there، سطوح آن، سرفصل‌های هر کتاب و ترتیب مطالعه آن بیشتر آشنا می‌شوید.

آشنایی با سری کتاب‌های hey there

همانطور که گفتیم مجموعه کتاب‌های hey there در 8 سطح ارائه شده است که هر کدام از سطوح کتاب hey there بر یادگیری عنوانین مختلفی تمرکز دارد. در ادامه به بررسی این مجموعه کتاب‌ها و سرفصل‌های هر یک و ترتیب مطالعه آن می‌پردازیم.

حتماً این مقاله را بخوانید: بهترین کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی

کتاب‌ Hey There 1

کتاب hey there 1

سطح یک کتاب hey there شامل دو کتاب 1A و 1B است. اولین کتاب از سری hey there برای نوجوانان در سطح 1A  با یادگیری اعداد ترتیبی و موضوعات درسی مختلف شروع می‌شود. در ادامه زبان‌آموز مطالب بیشتری در مورد خانواده، مدرسه، فعالیت‌های روزانه را در چهار درس می‌خواند. ادامهٔ درس‌های این سطح از کتاب hey there (یعنی در کتاب 1B) نیز به موضوعات حیوانات، خرید کردن، تعطیلات و خانه می‌پردازد.

هر درس شامل یادگیری لغات و قوانین گرامری سادهٔ زبان است. در انتهای این سطح انتظار می‌رود زبان‌آموز بتواند:

 • خود را معرفی کند؛
 • در مورد علاقه مندی‌ها، خانواده، حیوانات صحبت کند؛
 • بتواند مکان اشیاء در کلاس را بگویید؛
 • در مراکز خرید، سوال بپرسد؛
 • برنامهٔ روزانه و یا تعطیلات خود را به طور ساده برای دیگران توضیح دهد.

کتاب‌ Hey There 2

کتاب hey there 2

در سطح دوم کتاب‌های hey there به گرامر زمان حال ساده، حال استمراری، گذشتهٔ ساده، گذشتهٔ استمراری، اسم‌های قابل شمارش و اسم‌های غیرقابل شمارش، فرم مقایسه‌ای و… پرداخته می‌شود. در این سطح از کتاب hey there فراگیر باید بتواند:

 • در مورد اوقات فراغت، موسیقی و فیلم مورد علاقهٔ خود صحبت کند؛
 • دربارهٔ مشاغل مختلف اظهار نظر کند؛
 • طرز تهیهٔ یک غذا را توضیح دهد.

این مقاله فلارایز را از دست ندهید: سطح کتاب‌های family and friends

کتاب‌ Hey There 3

کتاب hey there 3

در سطح سوم مجموعه کتاب‌های Hey There، گرامر پیشرفته تر شامل حال کامل، زمان آینده و لغات بیشتری آموزش داده می‌شود. زبان‌آموز پس از مطالعه و یادگیری کامل دو کتاب 3A و 3B می‌تواند: 

 • راجع به توانایی‌ها و علاقه‌مندی‌های خود صحبت کند.
 • لباس‌ها و استایل‌های مختلف را بشناسد و با به کار گرفتن صفات مختلف آن‌ها را توضیح دهد.
 • می‌تواند در مورد برنامهٔ روزانه و آینده، کارهای گروهی، سبک زندگی و ورزش متون را بخواند و مقالاتی را بنویسد.

این مقاله را بخوانید: سطح کتاب‌های امریکن انگلیش فایل

کتاب‌ Hey There 4

کتاب hey there 4

زبان‌آموز در آخرین سطح کتاب hey there یعنی دو کتاب 4A و 4B سطح خوبی از گرامر و لغات کاربردی و روزمره را فرا می‌گیرد. باید در پایان این دوره نوجوان شما بتواند:

 • یک گزارش کار بنویسد؛
 • اطلاعاتی را درخواست کند و نظرات خود را بیان کند.

تمام این مهارت‌ها در هشت درس با موضوعات مختلف و لغات جدید و تمرینات گسترده انجام می‌شود. در این سطح تمرکز اصلی بر روی آموزش مکالمه زبان انگلیسی است و در پایان این سطح انتظار می‌رود که فراگیر بتواند به سطح خوبی در مکالمه به زبان انگلیسی برسد.

نحوه یادگیری کتاب‌های hey there

چهار سطح کتاب‌ hey there باید به ترتیب از سطح اول تا سطح چهارم خوانده شود. انتظار می‌رود زبان‌آموز نوجوان با حرف و برخی از کلمات انگلیسی آشنا باشند و سپس یادگیری این کتاب‌ها را شروع کند. در پایین‌ترین سطح این مجموعه مسائل پایه‌ایی زبان انگلیسی به نوجوانان آموزش داده می‌شود و در سطوح بالاتر زبان‌آموز می‌تواند در مورد بیشتر موضوعات بنویسد، بخواند، صحبت کند و فایل‌های صوتی گوش دهد و آن‌ها را درک کند.

در تمام کتاب‌های‌ hey there تمرینات جای خالی، صحیح و غلط و… گنجانده شده است که هر چهار مهارت اصلی را به خوبی در بر می‌گیرند. تمرینات حرفه‌ای، زبان‌آموز را عمیقاً با موضوع، گرامر و لغات هر درس درگیر می‌کند.

متن‌های موجود در درس‌ها علاوه بر این که تمرینی برای ریدینگ و درک مطلب هستند، می‌توانند چهارچوب خوبی برای مهارت رایتینگ زبان‌آموز نیز باشند.

متون و مکالمات موجود در درس‌ها به موضوعات روزمرهٔ یک نوجوان در محیط‌های گوناگون و در مواجه با افراد مختلف به خوبی پرداخته است تا انگیزه‌ای برای صحبت کردن و نوشتن به انگلیسی در زبان‌آموز ایجاد کند. 

تعیین سطح و مشاوره رایگان زبان انگلیسی با آکادمی فلارایز

آموزش زبان انگلیسی اگر با برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ایی و به کارگیری منابع آموزشی معتبر و استاندارد باشد، قطعا اثر بخشی زیادی دارد و زبان‌آموز را ترغیب به یادگیری می‌کند. تمام این ویژگی‌ها را به علاوهٔ تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت حرفه‌ای و دقیق، بهره‌مندی از استادان مجرب و مشاورهٔ تخصصی رایگان؛ می‌توانید در آکادمی فلارایز به دست آورید. صفر تا صد برنامه‌ریزی، انتخاب بهترین مدرس و کلاس براساس شرایط شما توسط مشاوران این مجموعهٔ آموزشی انجام می‌شود. شما می توانید در آکادمی فلارایز در کلاس‌های گروهی و یا دوره‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی شرکت کرده و سطح زبان انگلیسی خود را بسته به هدفی که دارید، ارتقا دهید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : متوسط تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : متوسط تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : متوسط تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : حداقل B2

logo-header-felarise

با فلارایز به راحتی به هر زبانی که دوس داری صحبت کن

logo-header-felarise

پشتیبانی از 8 صبح تا 12 شب :

ثبت درخواست مشاوره رایگان