زبان انگلیسی

بخـــوان، یاد بگیــر و منتشــر کن!

Alternate Text

منابع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس یکی از انواع آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که به سنجش میزان توانایی 4 مهارت اصلی می پردازد. اولین گام برای آمادگی آزمون آیلتس، انتخاب بهترین منابع مطالعاتی برای مطالعه است. اگر زبان آموزان، منابع مطالعاتی درستی را برای آمادگی آزمون آیلتس انتخاب کنند، می‌توانند از اتلاف وقت‌شان در مسیر یادگیری جلوگیری کنند و سریع‌تر به هدف‌شان که قبولی در آزمون آیلتس است، برسند.

Alternate Text

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس IELTS یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی است که گذراندن این آزمون برای مهاجرت بسیار مهم و تاثیرگذار است.

Alternate Text

کشورهایی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند

چه کشورهایی در دنیا انگلیسی صحبت می‌کنند؟ با کشورهای انگلیسی زبان دنیا بیشتر آشنا شوید.

Alternate Text

روانشناسی یادگیری زبان انگلیسی

روانشناسی زبان انگلیسی علمی است که از تلفیق دو علم روانشناسی و زبان انگلیسی بوجود آمده است، که بیشترین تمرکز آن بر مطالعه جنبه‌های ذهنی زبان (رابطه بین ذهن و زبان) است. همه‌ی ما در یادگیری زبان انگلیسی دارای یک سری خصوصیات و ویژگی هایی هستیم که شاید در روند یادگیری ما تاثیر نه چندان خوبی می‌گذارد یا اینکه خیلی از نکات را هنگام فراگیری این زبان رعایت نمی‌کنیم. بهتر است با تعدادی از این خصوصیت‌ها و نکات آشنایی پیدا کنید.

Alternate Text

معرفی مجموعه کتاب‌های سولوشن (solutions)

یکی از بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان مجموع کتاب‌های سولوشن (solutions) از انتشارات آکسفورد است. این مجموعهٔ آموزشی از 5 سطح Elementary تا Advanced‌ را پوشش می‌دهد. هر سطح کتاب سولوشن به طور دقیق و برنامه‌ریزی‌شده به تمام نکات چهار مهارت اصلی یعنی اسپکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ مخصوص همان سطح می‌پردازد. در این مطلب از فلارایز قصد داریم به بررسی محتوای آموزشی کتاب‌های سولوشن بپردازیم؛ بنابراین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

Alternate Text

معرفی مجموعه کتاب های Top Notch و Summit

کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی تاپ ناچ توسط انتشارات پیرسون لانگمن، در سال 2006 تالیف شد. سطح کتاب‌ تاپ ناچ از A1 تا B1 را در برمی‌گیرد و مخصوص زبان آموزان بزرگسال طراحی شده است. در ادامهٔ این سری، برای سطوح بالاتر مجموعه کتاب سامیت (Summit) طراحی و منتشر شده است. سطح کتاب‌های سامیت از B2‌ تا C1‌ است و در واقع زبان‌آموز را به سطح پیشرفته می‌رساند.

Alternate Text

معرفی مجموعه کتاب‌های مایندست (mindset)

آمادگی برای آزمون آیلتس با مطالعهٔ مجموعه کتاب‌های کمک آموزشی زبان انگلیسی مایندست روشی تاثیرگذار و موثر برای به دست آوردن یک نمرهٔ عالی است. هرچند شرایط افراد برای یادگیری و میزان تلاش آن‌ها هم در گرفتن نمرهٔ خوب آیلتس بسیار اهمیت دارد. کتاب‌های مایندست توسط انتشارات دانشگاه کمبریج در چهار جلد برای داوطلبان بزرگسال آزمون آیلتس منتشر می‌شود. هر جلد از کتاب‌های مایندست یک سطح خاص از زبان انگلیسی را شامل شده و زبان‌آموز را برای گرفتن سطح خاصی از نمرهٔ آیلتس آماده می‌کند.

Alternate Text

معرفی مجموعه کتاب های تین ۲ تین ( teen 2 teen)

کتاب های تین ۲ تین توسط انتشارات آکسفورد برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان طراحی شده است. سطح کتاب تین تو تین مناسب نوجوانان سنین 13 تا 18 سال است. این مجموعه کتاب با استفاده از موضوعاتی که برای اکثر نوجوانان جذابیت دارد، تمام چهار مهارت‌ اصلی زبان انگلیسی را آموزش می‌دهد. روش آموزشی این کتاب مکالمه محور است و همه نکات گرامری و لغات جدید در قالب مکالمات و با موضوعات مشخص آموزش داده می‌شوند.

Alternate Text

آشنایی با رایج‌ترین اصطلاحات عامیانه انگلیسی

اصطلاحات عامیانه در زبان انگلیسی، عباراتی هستند که به صورت کلمه به کلمه معنا نمی شوند و روزانه تعداد زیادی از آن ها در مکالمات روزمره انگلیسی زبانان شنیده می شود. برای تنوع در مکالمات روزمره بهتر است آن ها را یاد بگیرید، چراکه اگر با اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی آشنا نباشید تقریبا غیرممکن است که بتوانید مفهوم آن ها را درک کنید. در این مقاله از فلارایز با 140 اصطلاح عامیانه انگلیسی پرکاربرد آشنا می شوید که در مکالمات روزمره بسیار استفاده می شود.

Alternate Text

معرفی مجموعه کتابهای فمیلی اند فرندز (Family and Friends)

کتاب‌های معروف Family and Friends با سطح بندی دقیق، آموزش مهارت‌های اسپیکینگ، رایتینگ و لیسنینگ زبان انگلیسی را به زبان آموزان کودک ارائه می‌دهد. کتاب فمیلی فرندز مخصوص کودکان و در سطح پایه طراحی شده است؛ به طوری که شاید هیچ دوره و کتاب دیگری مانند آن برای زبان‌آموزی در این سن مفید نباشد. درس‌های آموزشی این مجموعه کتاب‌ها، متمرکز بر تقویت مهارت‌های گفتاری و نوشتاری است.

Alternate Text

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

با ایجاد مراکز مختلف آموزش زبان های خارجه، یادگیری زبان آسان شد. آموزشگاه‌ها و مراکز آموزشی با انتخاب اساتید مرتبط هر زبان، تهیه امکانات لازم آموزشی برای زبان آموزان، پشتیبانی و مشاوره‌های دقیق آموزشی و همچنین دسترسی سریع آنها به مناطق مختلف شهر در روند یادگیری افراد تاثیر بسزایی داشتند. اما آیا همه آموزشگاه‌ها از اعتبار و تخصص کافی برای آموزش زبان برخوردارند و یک آموزشگاه خوب دارای چه ویژگی‌هایی است؟

Alternate Text

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

با پیشرفت تکنولوژی و نزدیک شدن جوامع و افزایش ارتباطات بین المللی، نیاز به یادگیری زبان انگلیسی هر روز بیشتر از قبل احساس می‌شود. بیشتر ما بارها تصمیم گرفته‌ایم که یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم و اکثرا هم پس از گذشت مدت کوتاهی از شروع آموزش زبان آن را رها کرده‌ایم. اما چه چیزی باعث می‌شود با وجود اینکه از اهمیت یادگیری زبان انگلیسی آگاه هستیم ولی هیچوقت در یادگیری آن موفق عمل نکنیم؟