logo-header-felarise

دسته بندی

معرفی مجموعه کتاب‌های سولوشن (solutions)

یکی از بهترین کتاب‌ها در دوره آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان مجموع کتاب‌های سولوشن (solutions) از انتشارات آکسفورد است. این مجموعهٔ آموزشی از 5 سطح Elementary تا  Advanced‌ را پوشش می‌دهد. هر سطح کتاب سولوشن به طور دقیق و برنامه‌ریزی‌شده به تمام نکات چهار مهارت اصلی یعنی اسپکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ مخصوص همان سطح می‌پردازد.

در این مطلب از فلارایز قصد داریم به بررسی محتوای آموزشی کتاب‌های سولوشن بپردازیم؛ بنابراین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با سری کتاب‌های سولوشن (solutions)

مکالمات هر سطح از کتاب سولوشن با موضوعات جذاب و روزمره ذهن زبان‌آموز را به خوبی درگیر می‌کند. در طول یک درس از هر کتاب تمرین‌های متنوعی گنجانده شده است که یادگیری لغات، گرامر و مکالمه را محک می‌زند.

هر سطح کتاب solutions همراه با فایل‌ها یا سی‌دی‌های صوتی عرضه می‌شود تا به زبان‌آموز در درک لیسنینگ کمک کند. این کتاب‌ها در 5 جلد از سطح پایه تا پیشرفته تدوین شده‌اند. زبان آموز باید پس از گذراندن آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی، یادگیری زبان را از کتاب‌های مربوط به آن سطح شروع کند.

کتاب سطح 1 سولوشن (Elementary)

در این سطح کتاب سولوشن زبان آموز موضوعات مربوط به غذا، لباس‌ها، مکان‌های داخل شهر، حیوانات و کارهای روزانه مکالمات انگلیسی را فرا می‌گیرد. درس اول این کتاب که با I مشخص شده است، شامل آموزش حروف الفبا، معرفی‌کردن و صحبت راجع به توانایی‌های فردی است. در ادامهٔ کتاب، زبان‌آموز یاد می‌گیرد:

  • راجع به خانوادهٔ خود صحبت و آن‌ها را معرفی کند؛
  • یک برنامهٔ روزانه را توصیف کند؛
  • راجع به انواع غذاها و موضوعات ورزشی نظر بدهد؛
  • تمام قسمت‌های خانه را به انگلیسی نام ببرد.

تمام این موضوعات جذاب در واقع همان مکالمات روزانه‌ای هستند که زبان‌آموز باید فرا بگیرد. علاوه بر تقویت مکالمه، موضوعات گرامری فراوانی مانند زمان‌های مختلف، سوالی کردن با how many ‌ و how much‌، استفاده از صفات و بکار بردن will  در جمله، نیز مکملی برای یادگیری بیشتر آن‌ها است.

حتماً این مقاله را بخوانید: سطح کتاب‌های مایندست

کتاب سطح 2 سولوشن (Pre-Intermediate)

این جلد نیز در 10 درس و با موضوعات جذاب همراه است. سطح کتاب solutions در جلد دوم Pre-Intermediate است.

در این سطح زبان‌آموز می‌تواند، دربارهٔ احساسات و گذراندن تعطیلات خود صحبت کند و توصیفاتی از سفرهای خود به شهرهای مختلف داشته باشد.

هر درس شامل یک مکالمه در مورد موضوع مشخص، بخش‌های مربوط به گرامر، یادگیری لغات و ریدینگ یا درک مطلب است. تمرینات فراوان در 8 بخش‌ مختلف تضمین‌کنندهٔ یک یادگیری ماندگار است.

کتاب سطح 3 سولوشن (Intermediate)

کتاب سولوشن که یکی از بهترین کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی است؛ در جلد سوم سطحی متوسط دارد و مخصوص زبان‌آموزانی است که دو کتاب قبل را گذرانده باشند. موضوعات منتخب در این کتاب آشنایی با اعضای بدن، محصولات مرتبط با تکنولوژی، هنرمندان و افراد معروف، انواع تفریحات، مسافرت و حمل و نقل هستند.

کتاب به گونه‌ای طراحی شده است که تمام استراتژی‌ها و مهارت‌های زبانی را شامل شده و تمرینات پی در پی و مستمر آن منجر به بالا رفتن سطح زبان‌آموز و آمادگی او برای ورود به سطوح بالاتر می‌شود.

کتاب سطح 4 سولوشن (Upper- Intermediate)

سطح چهارم این مجموعه نیز در 10 درس مختلف با تمرینات و نکات گرامری همراه است. سطح کتاب solutions در این جلد Upper- Intermediate است. در این سطح زبان‌آموز می‌تواند به راحتی مکالمه‌های پیچیده‌ای دربارهٔ موضوعات مختلف داشته باشد. این کتاب نیز موضوعات روزمره و جالبی مانند بیان احساسات و مشکلات، توصیف رفتاری و ظاهری، مسافرت و تعطیلات، روابط، خرید کردن، سلامتی و… را برای آموزش زبان انگلیسی انتخاب کرده است.

کتاب سطح ۵ سولوشن (Advanced)

آخرین جلد از این مجموعه، سطح  5کتاب سولوشن یا سطح پیشرفته (Advanced) است. این دورهٔ سنگین شامل قوانین گرامری پیچیده‌تر و لغات سطح بالاتر است؛ اما نگران نباشید کتاب به اندازهٔ کافی تمرین‌های مختلف برای هر موضوع گنجانده است تا باعث تثبیت نکات درسی در ذهن زبان‌آموز ‌شود.

  • نکتهٔ مهم در این مجموعه این است که میزان محتوای این کتاب‌ها زیاد بوده و بیش از حد از تصاویر استفاده نشده است؛
  • هر درس شامل 8 بخش است که با حروف الفبا مشخص شده است؛
  • هر قسمت به طور مجزا به مسائل گرامری، تمرینات لیسنینگ، گرامر و لغات می‌پردازد؛
  • در انتهای هر کتاب نیز تمرینات متعددی برای بخش‌های مختلف قرار گرفته است.

زبان آموزان می‌توانند پس از مطالعه مجموعه کتاب‌های سولوشن، جهت تقویت مهارت مکالمه خود در دوره‌های آموزش آنلاین مکالمه زبان انگلیسی در آکادمی فلارایز ثبت نام و شرکت کنند.

تعیین سطح و مشاوره رایگان زبان انگلیسی با آکادمی فلارایز

بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی، یادگیری آن همراه با یک مدرس باتجربه و در محیطی آکادمیک است. آکادمی فلارایز توانسته است تمامی این امکانات را در قالب آموزش مجازی و آنلاین برای شما فراهم کند. زبان‌آموزان در هر سطح، سن و از هر شهر ایران می‌توانند به راحتی از طریق سایت فلارایز با برترین استادان حال حاضر کشور ارتباط برقرار کرده و از آموزش‌های آن‌ها بهره‌مند شوند.

برای شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی زبان انگلیسی، بعد از تعیین سطح توسط هوش مصنوعی و بررسی توسط استادان مجرب این آموزشگاه، برای انتخاب مدرس، کلاس و کتاب‌های آموزشی مناسب راهنمایی می‌شوید. مشاورهٔ رایگان در آکادمی فلارایز از دیگر امکانات کاربردی این آموزشگاه زبان است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : متوسط تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : متوسط تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : متوسط تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی

سطح دوره : حداقل B2

logo-header-felarise

با فلارایز به راحتی به هر زبانی که دوس داری صحبت کن

logo-header-felarise

پشتیبانی از 8 صبح تا 12 شب :

ثبت درخواست مشاوره رایگان