آموزش آنلاین زبان فارسی در دوره‌های فلارایز

آکادمی فلارایز با آموزش تمامی زبان‌های زنده دنیا مفتخر است تا یکی از زبان‌های پرکاربرد و کلاسیک دنیا را به غیرفارسی زبانان آموزش دهد. در آکادمی فلارایز زبان فارسی به افراد غیرفارسی زبان مانند انگلیسی زبان و یا چینی زبان به راحتی و با استفاده از ساده‌ترین متد آموزش داده می‌شود.

با توجه به موقعیت استراتژیک خاورمیانه، زبان فارسی به یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا تبدیل شده است. فارسی از نظر آثار ادبی و تعداد و گوناگونی واژگان و همچنین ضرب المثل‌ها یکی از غنی‌ترین زبان‌های جهان است. برآوردها حاکی از آن است که تعداد فارسی زبانان در ایران، حدود 80 میلیون نفر! 30 میلیون نفر در افغانستان، 10 میلیون نفر در تاجیکستان و 10 تا 12 میلیون نفر در ازبکستان است. همچنین در بحرین، عراق، پاکستان، کویت، امارات متحده عربی، قطر، روسیه، جمهوری آزدبایجان، قرقیزستان، قزاقستان، ترکمنستان، چین و هند نیز دارای گویشور بومی است. به همین دلیل تعداد فارسی زبانان در کل دنیا را می‌توان بیشتر از 130 میلیون نفر برآورد کرد.

فارسی از جمله زبان‌های رسمی است که در کشورهای ایران، افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان صحبت می‌شود. زبان فارسی در افغانستان به فارسی "دری" و در تاجیکستان به فارسی "تاجیکی" خوانده می‌شود. تاثیر زیاد این زبان در طول تاریخ بر همسایگان خود از جمله زبان‌های ترکی، ارمنی، گرجی و زبان‌های هندوآریایی گذاشته است. فارسی بر عربی تاثیر گذاشته است و از آن تاثیر پذیرفته است. در سال 1872 در نشست زبان شناسان اروپایی در برلین، زبان‌های یونانی، فارسی، لاتین و سانسکریت به عنوان زبان‌های کلاسیک دنیا شناخته شده‌اند. (اصطلاحا به زبانی، زبان کلاسیک گفته می‌شود که باستانی و دارای ادیبات پرباری باشد و همچنین در واپسین هزاره زندگانی خود دچار دگرگونی‌های اندکی شده باشد)

ویژگی‌های دوره آنلاین آموزش زبان فارسیفلارایز

پشتیبانی و مشاوره
ارزیابی مستمر
دوره های مکالمه محور
تعیین سطح آنلاین
پشتیبانی و مشاوره

گروه پشتیبانی و مشاوره فلارایز شما را در طول دوره راهنمایی می‌کند. تمامی زبان آموزان در طول دوره بارها مورد ارزیابی مستمر قرار می‌گیرند و نتایج این ارزیابی‌ها توسط تیم مشاوره بررسی و روند رشد زبان آموزان بررسی خواهد شد.

ارزیابی مستمر

تمامی زبان آموزان در طول دوره آموزش زبان فارسی بارها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. نتایج این ارزیابی‌ها می‌تواند روند رشد و بهبود وضعیت زبان آموزان را مشخص کند.

دوره های مکالمه محور

هارت مکالمه یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها در یادگیری زبان فارسی است که مشکل بسیاری از زبان آموزان است. ما در فلارایز تمرکز خود را روی سخت‌ترین مهارت یادگیری زبان یعنی مهارت مکالمه قرار داده‌ایم.

شما در آکادمی زبان‌های خارجه فلارایز می‌توانید بصورت کاملا آنلاین سطح زبان خود را تعیین کنید. تعیین سطح زبان فارسی در چهار مهارت مکالمه، نوشتاری، شنیداری و خواندنی انجام می‌شود.

سطوح دوره آموزش زبان فارسی در آکادمی فلارایز

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در هر سیستم آموزشی مخصوصا آموزش زبان‌های خارجه، تقسیم‌بندی زبان آموزان و سطح‌بندی مناسب آن‌ها است. ما در آکادمی فلارایز، زبان آموزان را به 2 طریق دسته‌بندی می‌کنیم

تقسیم‌بندی بر اساس سطح

سطوح مختلف زبان آموزان در آکادمی زبان‌های خارجه فلارایز براساس این 6 سطح است:

  • Basic
  • Elementary
  • Pre Intermediate
  • Intermediate
  • Upper Intermediate
  • Advance

تقسیم‌بندی بر اساس رده سنی

همچنین دسته بندی زبان آموزان بر اساس رده سنی به 4 دسته تقسیم می‌شوند:

  • Kids
  • Children
  • Teens
  • Adults

دوره‌های مختلف آموزش زبان فارسی در آکادمی فلارایز

دوره‌های آموزش زبان فارسی در آکادمی فلارایز به 3 دسته دوره فشرده (VIP)، دوره ترمیک یا عادی و دوره خصوصی تقسیم‌بندی می‌شوند:

این دوره مخصوص رده سنی بزرگسالان است که برای مجموعه کتاب‌های Top Notch استفاده می‌شود. در این دوره هر سطح زبان فارسی در یک ترم تدریس می‌شود. هر ترم زبان فارسی در این دوره 30 جلسه 90 دقیقه‌ای است که طی آن یک سطح زبان فارسی به طور کامل تدریس می‌شود. در این دوره بدلیل فشرده بودن در هر هفته 3 جلسه آموزشی برگزار خواهد شد.

در این دوره روند آموزش زبان فارسی بصورت تدریجی صورت می‌گیرد. این دوره مناسب دانش‌آموزان، دانشجویان و شاغلینی است که علاوه بر یادگیری زبان فارسی دارای اولویت‌های دیگری نیز می‌باشند و از نظر زمانی نیازی به یادگیری سریع زبان فارسی ندارند.

این دوره مناسب مهاجرین و داوطلبین آزمون‌های بین المللی است که از نظر زمانی دارای محدودیت یادگیری هستند. تعداد جلسات آموزشی و زمان برگزاری بستگی به زبان آموز و شرایط او دارد.

تعیین سطح آنلاین در آکادمی فلارایز

شما در آکادمی آنلاین آموزش زبان‌های خارجه فلارایز می‌توانید قبل از انتخاب دوره مناسب تعیین سطح شوید. تعیین سطح می‌تواند به شما این امکان را دهد تا بدانید در کجای مسیر یادگیری زبان فارسی ایستاده‌اید و تا پایان مسیر چقدر فاصله دارید.

منابع و کتاب‌های دوره آموزشی زبان فارسی

ما در آکادمی زبان‌های خارجه فلارایز برای رده‌های مختلف سنی از سری کتاب‌های متفاوتی استفاده می‌کنیم.

سری کتاب‌های jolly phonics

این سری از کتاب‌های آموزش زبان فارسی مخصوص خردسالان (Kids) تهیه شده است که دارای 7 کتاب آموزشی است و با زبانی کودکانه و تصاویری جذاب، یادگیری زبان را برای خردسالان جذاب‌تر می‌کند.

سری کتاب‌های family and friends

این مجموعه از کتاب‌های آموزش زبان فارسی مخصوص کودکان توسط انتشارات آکسفورد تهیه شده است و کلیه مهارت‌های ابتدایی برای یادگیری زبان فارسی را بصورت راحت و ساده به همراه تصاویر جذاب در خود گنجانده‌اند.

سری کتاب‌های hey there

مجموعه کتاب‌های Hey There در 4 سطح و 8 کتاب توسط انتشارات لانگمن برای نوجوانان تهیه شده‌اند. در این مجموعه از قوانین کاملا عملی برای زبان آموزان استفاده شده است که بلافاصله از آن‌ها می‌توانند برای نوشتن و صحبت کردن استفاده کنند. همچنین در انتهای دروس، فعالیت‌ها و تمرین‌های بسیاری استفاده شده است که باعث تثبیت تمامی آموخته‌های زبان آموزان می‌شوند.

سری کتاب‌های top notch

سری کتاب‌های Top Notch که مخصوص آموزش زبان فارسی به بزرگسالان توسط انتشارات لانگمن طراحی شده‌اند، دارای 4 کتاب آموزشی است که زبان آموزان را از سطح A1 به سطح B1 می‌رساند. در این مجموعه از کتاب‌های زبان سعی شده است تا روی تمامی مهارت‌های اصلی یادگیری زبان فارسی مانند خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری تمرکز شود.

سری کتاب‌های summit

این مجموعه کتاب‌ها در ادامه کتاب‌های Top Notch قرار دارد و زبان آموزان پس از گذراندن سری کتاب‌های Top Notch و رسیدن به سطح B1 زبان فارسی، دو کتاب Summit را مطالعه می‌کنند که آن‌ها را از سطح B2 به C1 می‌رساند. در این سری کتاب‌ها، تمام مکالمات دارای فایل صوتی بوده‌اند و بروی تلفظ و لهجه بسیار تمرکز شده است. در انتهای هر درس زبان آموزان باید در رابطه با خود مکالمه کنند.

سری کتاب‌های tactics for listening

مجموعه کتاب‌های Tactics for Listening یکی از بهترین کتاب‌ها در حوزه تقویت مهارت شنیداری است و در 3 سطح Basic، Developing و Expanding تهیه شده است. این مجموعه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تمامی مباحث روز را شامل شود.