بهترین روش های یادگیری زبان کره ای بصورت خودآموز

بهترین روش های یادگیری زبان کره ای بصورت خودآموز

یادگیری زبان کره‌ای از چالش برانگیزترین زبان‌های زنده دنیا به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فردی تبدیل شده است که باعث پیشرفت و دستیابی به موقعیت‌های شغلی و تحصیلی بالاتر در زندگی فرد خواهد شد. روش‌های نوین زیادی در عصر حاضر برای یادگیری زبان کره‌ای طراحی شده است. شما با آگاهی از آن‌ها می‌توانید به راحتی این زبان پرکاربرد را یاد بگیرید. فقط کافی است اراده قوی برای شروع یادگیری داشته باشید. در ادامه در مورد چند مورد از بهترین روش‌های یادگیری زبان کره‌ای در خانه و بصورت خودآموز صحبت می‌کنیم. آگاهی و دانستن این روش‌ها مسیر یادگیری را برای شما کوتاه و آسان می‌کند، طوریکه از یادگیری زبان کره‌ای لذت ببرید.

یادگیری زبان کره‌ای در خانه

زبان کره‌ای از جالب‌ترین و چالش برانگیزترین زبان‌های زنده دنیاست که هر ساله بر تعداد گویشوران آن افزایش می‌یابد. اگر تمایل به یادگیری زبان کره‌ای در خانه و به صورت خودآموز دارید بهتر است از جدیدترین روش‌های موثر برای یادگیری زبان کره‌ای مطلع باشید و از آن‌ها استفاده کنید. یادگیری زبان کره ای رویه جالبی دارد و در دنیای امروز برای یادگیری این زبان پرکاربرد، روش‌های متفاوت زیادی طراحی شده است تا در کوتاه‌ترین مسیر برنامه‌ریزی شده، زبان‌آموزان را به هدف برساند. این روش‌ها در واقع روش‌هایی برای یادگیری زبان کره‌ای به صورت ساده، جذاب و سرگرم کننده هستند تا یادگیری زبان کره‌ای برای زبان‌آموزان از حالت کسالت آور خارج شود.

روش‌های یادگیری زبان کره‌ای بصورت خودآموز

در عصر حاضر و با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های متنوع و پرکاربرد زیادی برای یادگیری زبان کره‌ای طراحی شده است به طوریکه زبان‌آموزان می‌توانند مطابق با برنامه و هدفی که دارند از این روش‌ها استفاده کنند و زبان کره ای را در مدت کوتاهی یاد بگیرند. در ادامه در‌مورد بهترین روش‌های یادگیری زبان کره‌ای صحبت می‌کنیم.

یادگیری و تسلط بر الفبای زبان کره‌ای

حروف الفبای زبان کره‌ای که هانگول نام دارد، شامل 10 حرف صدادار و 14 حرف بی‌صدا است. در ابتدا سعی کنید حروف الفبای زبان کره‌ای را با تمرین زیاد در ذهنتان تثبیت کنید. بهتر است بدانید که هانگول یکی از کامل‌ترین الفبای دنیای زبان‌هاست و تمام صداهای انسان را در خود جای داده است. برای تقویت بهتر در یادگیری الفبای زبان کره‌ای می‌توانید از اپلیکیشن‌های آموزش زبان کره‌ای نیز استفاده کنید و از یادگیری زبان کره‌ای لذت ببرید. بنابراین حفظ کاراکترها و اصوات الفبای هانگول اولین و مهم‌ترین گام در یادگیری زبان کره‌ای است. نوشتن، تکرار و تلفظ آن‌ها به صورت روزانه و منظم می‌تواند مدت زمان یادگیری شما را تسریع دهد. پس از یادگیری هانگول و تسلط کامل بر آن، باید به یادگیری لغات زبان کره ای بپردازید. برای این کار از لغات و واژگان ساده و ابتدایی شروع کنید و آهسته آهسته دامنه واژگان خود را افزایش دهید. در این حین یادگیری گرامر زبان کره‌ای نیز بسیار اهمیت دارد. 
شما می‌توانید همزمان با یادگیری لغات و دستور زبان کره‌ای، جملات متفاوت زیادی را بسازید و با تکرار و تلفظ با صدای بلند، جملات را در ذهنتان تثبیت کنید. توجه داشته باشید یادگیری زبان کره‌ای با انتخاب منابع مناسب آموزشی بسیار شیرین و جذاب خواهد بود که در ادامه در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم.

انتخاب منابع مناسب برای یادگیری زبان کره‌ای

انتخاب منابع مناسب برای شروع یادگیری زبان کره‌ای اولین و مهم‌ترین گام است. بهتر است برای انتخاب منابع معتبر و مناسب در‌ابتدا تعیین سطح شوید و متناسب با نمره‌ای که در هر یک از مهارت‌های چهارگانه زبان کره‌ای کسب می‌کنید، منبع معتبری را برای مطالعه و یادگیری زبان کره‌ای انتخاب کنید. در واقع انتخاب صحیح منابع آموزشی برای یادگیری زبان کره‌ای باعث می شود تا از سردرگمی خارج شوید و در مسیر مشخص و از قبل برنامه‌ریزی شده گام بردارید. 
علاوه بر این با انتخاب منابع مناسب در مدت کوتاه‌تری می‌توانید مطالب مفید و پرکاربرد زیادی را برای یادگیری و تقویت زبان کره‌ای مطالعه کنید و با داشتن نقشه راه یادگیری سریع‌تر به هدف خود برسید. اگر در انتخاب منابع دقت کافی نداشته باشید از مسیر درست یادگیری خارج می‌شوید و مدت زمان و هزینه بیشتری را برای رسیدن به هدفتان صرف می‌کنید. حتی ممکن است از طولانی شدن مسیر یادگیری زبان کره‌ای خسته و از ادامه راه دلسرد شوید. پس توصیه می‌کنیم در انتخاب منابع مناسب آموزشی حتما دقت و توجه کافی داشته باشید تا از یادگیری این زبان پرکاربرد لذت ببرید.

عضویت در اجتماعات زبانی

عضویت در اجتماعات زبانی نیز یکی دیگر از بهترین روش‌های یادگیری زبان کره‌ای است. شما با کمک این روش علاوه بر تقویت مهارت‌های زبانی، با ایجاد روابط دوستی سالم بین افراد کره‌ای زبان در سراسر دنیا و تعامل با انسان‌ها می‌توانید با بسیاری از فرهنگ‌ها آشنا شوید و اطلاعات اجتماعی خود را نیز بالا ببرید. 
همچنین شما در از این روش به دلیل قرارگیری در محیطی که کاملا به زبان کره‌ای صحبت می‌شود برای پاسخ‌گویی پیام‌های دوستان کره‌ای زبان، تلاش می‌کنید تا از دانش خود از زبان کره‌ای به صورت عملی استفاده کنید، در صورتی که لغتی را نمی‌دانید به دیکشنری مراجعه کنید و با استفاده از گرامرهای متفاوت، جملات کاربردی مختلفی بسازید. این کار سبب می‌شود تا چهار مهارت شنیداری، نوشتن، خواندن و صحبت کردن درون شما تقویت شود و از موثرترین روش‌های رایگان تقویت زبان کره‌ای به حساب می‌آید.

استفاده از فلش‌کارت یادگیری زبان کره‌ای

استفاده از فلش کارت‌های یادگیری زبان کره‌ای یکی از موثرترین و در عین حال ساده‌ترین روش‌های حفظ و یادگیری لغات زبان کره‌ای است. با استفاده از فلش کارت‌های تهیه شده می‌توانید لغات زبان کره‌ای را در هر مکان و زمانی حفظ کنید. حمل آن‌ها بسیار راحت بوده و فضای بسیار کمی را اشغال میکنند. 
در واقع با استفاده از فلش کارت‌های لغات و واژگان زبان کره‌ای، می‌توانید از تک تک فرصت‌های خود برای یادگیری زبان کره‌ای به صورت هدفمند استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید این فلش کارت‌ها را خودتان طراحی کنید و یا از بازار تهیه نمائید. البته استفاده از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌هایی که حاوی فلش کارت‌های طراحی شده هستند نیز می‌تواند بسیار موثر باشد. اینگونه اپلیکیشن‌ها به راحتی در موبایل و یا بر روی سیستم قابل نصب و استفاده هستند.

استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی

در واقع یکی از آسان‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌های یادگیری زبان کره‌ای استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی مثل Duolingo و Memrise است. با استفاده از اینگونه برنامه‌ها می‌توانید زبان کره‌ای را در هر مکان و زمانی یاد بگیرید و چهار مهارت زبانی را درون خود تقویت کنید. امروزه استفاده از روش‌های نوین و مهیج آموزش زبان کره‌ای در اینگونه نرم‌افزارها باعث شده است که توجه بسیاری از زبان‌آموزان را از سراسر دنیا به خود جلب کند و یادگیری زبان کره‌ای را برای زبان‌آموزان آسان‌تر نماید.
البته علاوه بر این روش‌ها شیوه‌های یادگیری دیگری نیز برای حفظ لغات کره‌ای، تقویت مهارت‌های شنیداری و نوشتن وجود دارد. استفاده از دیکشنری‌های تصویری، خواندن کتاب‌های داستان و مجلات، خواندن روزنامه‌ها و مجلات، تکرار متون با صدای بلند، نوشتن خاطرات و لیست خرید روزانه به زبان کره‌ای، تماشای فیلم و انیمیشن، گوش دادن اخبار، آهنگ و کتاب های صوتی از روش‌هایی است که باعث می‌شود علاوه بر تقویت مهارت‌های چهارگانه، یادگیری زبان به کاری سرگرم‌کننده و جالب تبدیل شود.

نظرات  

نظر خود را بنویسید

برای ثبت نظر همیشگی وارد شوید.یا اطلاعات خود را وارد نمایید